Görme Engelliler

Bu Benim Eserim Projemiz Bölge Birincisi Oldu...

Okulumuz öğrencilerinin Fen ve Teknoloji öğretmenleri Ercan AYANOĞLU rehberliğinde hazırladıkları "İdeal Ekim" isimli proje bölge sergisinde birinci oldu...

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile bu yıl 8.si düzenlenen ilköğretim öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışmasının (BBE) Bölge Sergisi 09–11 Nisan 2013 tarihlerinde Samsun Grand De Lux  Amisos Otel’de gerçekleştirildi.

Bozkurt Ortaokulu öğrencileri Yağmur Ayşenur DERYA ve Zehra GÜNDÜZ’ün, Fen Bilimleri Öğretmeni Ercan AYANOĞLU danışmanlığında hazırladıkları “İDEAL EKİM” isimli proje; Samsun, Tokat, Amasya, Ordu, Kastamonu, Giresun ve Sinop illerinden başvurusu yapılan 11230 proje arasından, Bölge Bilim Kurulu’nun yaptığı değerlendirme sonucunda Bölge Birincisi olmuştur.

Bu başarıyla projemiz Türkiye genelinde yarışmaya katılan 78887 proje arasından Türkiye Finaline katılmaya hak kazanmıştır.  Projemiz 7-8-9 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finali’nde Türkiye Birinciliği için yarışacak.

 

bbeafiş